Join or Sign In

Sign in to add and modify your software

Sign in with Facebook Sign in with email

By joining Download.com, you agree to our Terms of Use and acknowledge the data practices in our Privacy Agreement.

AdemRamadani for iOS

By Urban Graphics $2.99

Developer's Description

Aplikacioni Adem Ramadani i interpretuesit t mirnjohur nga Maqedonia, n nj aplikacion t shumkrkuar me t gjitha albumet dhe ilahit e tij n nj vend. Aplikacioni vazhdimisht do t freskohet me interpretime t reja in shaa Allah. Ky aplikacion u zhvillua nga Qendra Islamike Sheikh Albani me seli ne Sydney, Australi. Pr m shum informata vizitoni web faqen adem-ramadani.com.BiografiaAdem Ramadani i cili tani m njihet si nj ndr interpretuesit m t mir t kngve (pa instrumente muzikore), e q te myslimant njihen si ilahi, ka arritur q t jet i dashur, pr t gjith myslimant an e mban bots.Pr ata q nuk kan informacion, t prkujtojm se Ademi pas prfundimit t Shkolls fillore dhe t mesme, prfundoi Fakultetin Pedagogjik. T knduarit ishte pasion i tij qysh nga vegjlia. Qysh si fmij, madje para se t fillonte shkolln fillore, filloi t kndoj kng folklorike, duke i knduat trimave dhe atdheut.Kontakti i tij i par me fen islame ishte n vitet 1990-1991 nprmjet disa artikujve. Vlen t prmendim se libri i par fetar q lexoi Adem Ramadani, ishte Rijadul Salihin (prmbledhje e haditheve), libr q kishte ln gjurm t mdha tek ai. Ky libr e kishte shtyr t mendonte se nj dit do t duhej t fillonte t zbatoj msimet islame n trsi. Bindja nuk m shkrepi menjher. Ajo u zhvillua ngadal nprmjet leximit, studimit dhe praktikimit gradual t msimeve islame, rrfen Adem Ramadani. Ideja pr t nxjerr nj album me ilahi i kishte lindur edhe m hert, por nuk mund ta pranonte q n t njjtn koh t kndonte me instrumente muzikore, e nga ana tjetr t interpretonte dhe ilahi, ku kndohej pr Allahun, Pejgamberin (sal-Allahu alejhi ve sel-lem).Pikrisht nga kjo piknisje ai vendosi q t braktis muzikn dhe t merret me kndimin e ilahive. Viti 2004 ishte dasma e fundit n t ciln do t kndonte Adem Ramadani. Ishte koh kthese n jetn e tij. N zemrn e Ademit shndritn rrezet e diellit islam. Tashm, ai prfundimisht filloi karriern e tij si kngtar i ilahive dhe praktikues i denj i islamit.Albumi i par i tij me ilahi, T duhemi pr Allah, solli dhe gzimin e par te besimtart dhe te vet Ademi. Jo zyrtarisht flitet se vetm n Kosov jan shitur mbi 50,000 kopje, n Maqedoni 15,000 e n diaspor shum m tepr. Nga ilahit q ka interpretuar Ademi arriti q t bj dhe disa video klipe, t cilt n munges t klipeve t reja, edhe sot shikohen nga nj numr i madh i fansave t ilative t tij. Albumet q pasuan ishin Duaja e nns, Vjen Pranvera, Jetim me bab e nn, Fukaraja. Albumi i fundit i Adem Ramadanit u lansua ne korrik te vitit 2011, i cili si te gjith t tjert u pranua me shum dshir dhe entuziazm te publiku i gjr mysliman. Albumi i titulluar Kjo dynja si bora ndiell, solli 8 ilahi t reja, ndrsa vlen t prmendet si m t dgjuara ishin Biseda me nefsin, Kjo dynja si bora n'diell, Dera e huaj me 7 dryna, etj.Me kt bagazh t ilahive, Ademi shum shpejt bhet nj ndr figurat m t krkuara n tribuna, koncerte, mbrmje dhe tubime t ndryshme fetare n vend dhe jasht tij. Vlen t prmendim se kt vit ai ishte prezent n Konferencn Islamike q u zhvillua n Zvicr, duke qen nga t ftuarit special, e ku mori pjes dhe Meshari Rashid Al Afasi.

Full Specifications

What's new in version 1.0.0

General

Release June 12, 2016
Date Added March 27, 2014
Version 1.0.0

Operating Systems

Operating Systems iOS
Additional Requirements Compatible with: iphone3gs, iphone3gs, iphone4, iphone4, ipodtouchfourthgen, ipodtouchfourthgen, ipad2wifi, ipad2wifi, ipad23g, ipad23g, iphone4s, iphone4s, ipadthirdgen, ipadthirdgen, ipadthirdgen4g, ipadthirdgen4g, iphone5, iphone5, ipodtouchfifthgen, ipodtouchfifthgen, ipadfourthgen, ipadfourthgen, ipadfourthgen4g, ipadfourthgen4g, ipadmini, ipadmini, ipadmini4g, ipadmini4g

Popularity

Total Downloads 3
Downloads Last Week 0
Report Software

Related Apps

GarageBand

Free
GarageBand

YouTube Music

Free
YouTube Music

Spotify: Music and Podcasts

Free
Spotify: Music and Podcasts

Pandora - Music & Radio

Free
Pandora - Music & Radio

Best VPN Services for 2021

Best for privacy

3 months free with 1-year plan

Best for customer support

$39.99 for the first 12 months

Best for zero logs

$4.87.99/months for a 1-year plan

Best money-back guarantee

$2.99/months for a 3-year plan