X
BestQuiz - Quiz Game logo

BestQuiz - Quiz Game for iOS

Developer's Description

BEST QUIZ

*Loj e zhvilluar me prkushtim dhe dashuri, pr t krijuar harmoni pr ju dhe rrethin tuaj.

*E prbr nga 5 kategori t ndryshme t pyetjeve.

*Mbi 6000 pyetje t prpiluara me prkushtimin m t madh.

*Luaj vetm, duke testuar vetn, gjithashtu sfido shoqrin duke luajtur me nj(1), dy(2) apo tre(3) shok n t njejtn koh.

*Shprblehu me monedha pas gjdo fitoreje.

Sfidoni miqt apo t huajt n kt aplikacion t gjithanshm t pyetjeve t shumta nga kategorit: SPORT, TEKNOLOGJI, ARGTIM, MUZIK & ART, GJEOGRAFI & HISTORI.

far vale perdorin radart? Cili ishte telefoni i par me teknologji 'touchscreen'? Nga ka ishte i ndertuar mausi i par? Cila nga kto kompani t njohura shet kompjutera Gaming? Si quhet tasti q paraqitet n Windows por jo n Mac? Kush e zbuloi Gravitetin? Ku gjindej mesopotamia e vjetr? Cili sht mbreti m i famshm i Epirit? N cilin vit u fundos Titaniku? Ciln frym artistike e filloi Claude Monet? Kush e ka krijuar pikturn e njohur Amerikane "American Gothic"? Kur vdiq Xhyzepe Verdi? Kur u formua grupi 'Red Hot Chili Peppers'? Si kishte nofkn magjistari Harry Hudini? Kush ia preu veshin artistit Van Gogh? Kush ishte Presidenti i par i Afriks Jugore? Kush e piktoroi veprn Guernica? Sa gola shnoi futbollisti Gary Lineker pr Anglin? Sa lojtar ka nj ekip i Rugby? Kush fitoi Tour de France 2013? Cilin qytet prfaqson ekipi Amerikan i basketbollit 'The Bulls'?

Poashtu mund t prdorni ndihmat si :

* 50/50 - A doni t eliminoni dy prgjigje q jan t gabuara? N nj far mnyre, ju keni t paktn 50% shans pr t qlluar prgjigjen e duhur.

* Qllo t saktn - Vetm nj prgjigje e sakt pr t fituar? Prdorni kt si litar shptimi pr t gjetur prgjigjen e sakt

Prve ksaj, ju do t zbuloni nse keni t drejt ose gabim pr shtjen. Pra, jo vetm q nxitni personin e konkurrencs n ju - por gjithashtu msoni dika.

Shkarko falas sot!

Na prcjellni per tu informuar me m t rejat;

https://www.facebook.com/Bestquiz-192094724776767/

Instagram : bestquiz_ks

Knaqu duke luajtur BEST QUIZ!

Full Specifications

What's new in version 1.3

General

Release August 28, 2020
Date Added August 28, 2020
Version 1.3

Operating Systems

Operating Systems iOS
Additional Requirements Requires iOS 9.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Popularity

Total Downloads 0
Downloads Last Week 0
Report Software

Related Apps

Angry Birds 2 logo

Angry Birds 2

Free
Angry Birds 2
Monument Valley logo

Monument Valley

$3.99
Monument Valley

Candy Crush Soda Saga

Free
Candy Crush Soda Saga
Words With Friends 2-Word Game logo

Words With Friends 2-Word Game

Free
Words With Friends 2-Word Game
Promo image for CNET Shopping

Get the best price on everything

Shop your favorite products and we’ll find the best deal with a single click. Designed to make shopping easier.