Join or Sign In

Sign in to add and modify your software

Continue with email

By joining Download.com, you agree to our Terms of Use and acknowledge the data practices in our Privacy Policy.

Albania Points for Android

By Albanian Soft Free

Developer's Description

ENGLISH:

Albania Points helps Albanian citizens and foreigners find new places and all utility services in Albania.

A variety of categories, modern images, accuracy and ease of use make Albania Points one of the most beloved Android Applications. Some of the functions are:

- Rapid identification of locations for gas stations, telephony/mobile, exchange, dry cleaners, pharmacy and

many other diverse categories.

- Shows your current location on map and gives you turn by turn directions to the nearest point of interest.

- Working Offline. When you are connected to the Internet, we suggest to find and zoom on the map of your

city or area of interest. Google Map has the ability to cache map data for browsing offline without a data

connection.

SHQIP:

Sa her jeni ndodhur n rrug dhe keni br pyetjen, Ku sht dyqani m i afrt pr t bler nj kart rimbushse telefonike? Ku sht pika m e afrt e karburantit pr t furnizuar makinn?

Albania Points sht nj program i cili ju vjen n ndihm t gjith qytetarve shqiptar dhe t huaj mbi vendndodhjen e t gjitha shrbimeve t dobishme n territorin e Shqipris. Kategorit e larmishme, imazhi modern, saktsia dhe lehtsia n prdorim e bjn AP nj nga programet m t dashura pr t gjith prdoruesit e Android. Disa nga funksionalitetet e Albania Points jan:

- Identifikim i shpejt i vendndodhjes pr karburantet, telefonia, kmbimet valutore, lavanteri, farmaci e shum kategori t tjera t larmishme.

- Vendndodhjen aktuale dhe drejtimin n pikn m t afrt, n baz t krkess tuaj.

- Funksionim i programit edhe n munges t internetit (Offline).

* N kt rast sugjerojme q nj her t vetme,kur jeni t lidhur n internet, t gjeni dhe zmadhoni n hart qytetin ose zonn tuaj t interesit. Ky funksion sht n varsi t pajisjes suaj dhe Google Map.

- Konfigurime mbi paraqitjen grafike, optimizimi mbi prdorimin e harts.

Tjetr:

-Momentalisht, programi mund t prdoret n Shqipri pr qytetet: Tiran, Durrs, Lushnj, Fier, Vlor,

Sarand, Gjirokastr, Shkodr, Lezh, La dhe Fush-Kruj.

Sshpejti do t rregjistrohen informacione mbi disa qytete kryesore.

-I thjesht n prdorim

Programi sht ndar n kategori pr ta br sa m t thjesht przgjedhjen e informacionit.

-Efektiv

Zgjidhje pikpyetjeve tuaja n koh reale

Kursim i kohs tuaj

Konsum i ult i bateris

-Gjuha

Gjuha e programit sht n Shqip dhe Anglisht. Zgjedhja e gjuhs kryhet n varsi t vendit t origjins s karts s telefonit.

-Kshilla

1) Pr t gjetur saktsisht vendndodhjen tuaj duhet;:

Pajisja juaj t jet e lidhur n internet

T aktivizoni GPS satellites dhe Wi-Fi and mobile network location.

Nqs nuk keni aktivizuar nj nga kto mnyra, programi ju sinjalizon.

2) Pr cdo sugjerim mbi programin ju lutem na shkruani n adresn ton t emailit.

Jemi t gatshm tju prgjigjemi brenda 5 ditve.

Full Specifications

What's new in version 1.4.2

General

Release November 26, 2019
Date Added November 26, 2019
Version 1.4.2

Operating Systems

Operating Systems Android
Additional Requirements Requires Android 2.3.3 and up

Popularity

Total Downloads 0
Downloads Last Week 0
Report Software

Related Apps

Maps - Navigate & Explore

Free
Maps - Navigate & Explore

Google Earth

Free
Google Earth

MAPS.ME - Offline Map and Travel Navigation

Free
MAPS.ME - Offline Map and Travel Navigation

GasBuddy: Find Cheap Gas

Free
GasBuddy: Find Cheap Gas

Best VPN Services for 2021

Best for privacy

3 months free with 1-year plan

Best for customer support

$39.99 for the first 12 months

Best for zero logs

$4.87.99/months for a 1-year plan

Best money-back guarantee

$2.99/months for a 3-year plan